Povrchové úpravy šperků, ano, či ne?

Dneska bych tu v tomhle článku chtěla otevřít téma POVRCHOVÝCH ÚPRAV ŠPERKU :) Nejvíc se budu věnovat pozlacení.

Když jsem začala pracovat s drahými kovy, tak bylo pro mě povrchové potažení zlatem veliké NE. Měla jsem v ruce spousty komponentů, které byly postříbřené/pozlacené a nikdy to nevydrželo. S pozlacenými a postříbřenými komponenty jsem pracovala dříve hodně, když jsem ještě nemohla pracovat s čistým stříbrem. A zařekla jsem se, že moje šperky takhle nekvalitní prostě nebudou.

Časem jsem si trošku otevřela možnosti a našla výbornou galvanotechnu, kde prostě umějí. Rhodiování šperků mi dělají o tolik lépe, než jedno nejmenované drahé zlatnictví. Umějí poradit, berou mi i pár kousků šperků a ta práce je nesrovnatelná. Možná to je i vícero vrstvami, ale když sem se snažila pochopit proces rhodiování, došlo mi, že tam bude mnohem víc faktorů.

No a tak jsem jim zkusila dát stejný přívěsek se stejným řetízkem, který jsem kdysi nechávala pozlacovat v jiné firmě. A ten rozdíl! Nechápala jsem, jak to může být tak pěkný.

Velmi jsem řešila, jaká je výdrž takového pozlacení a věřím, že nejvíc to ukáže prostě až čas, i když jsem tu výdrž v dílně testovala. No ale přemýšlím o tom, že kromě rhodiování bych službu pozlacení žlutým, nebo růžovým zlatem nabídla jako doplňkovou. Přeci jen víme, jaký veliký cenový rozdíl je teď aktuálně mezi zlatem a stříbrem.

Jaký máte názor na pozlacené šperky vy? Nosíte je? Vydržel vám nějaký pozlacený šperk dlouhou dobu? Napsat mi to můžete na e-mail info@sperkymiris.cz.